Súgó - Keresés - Tagok - Naptár
Teljes változat: Megállapítható a DVD márkájának eredetisége?
PC WORLD Segélyvonal > SZOFTVER > Multimédia > CD/DVD kezelő és író alkalmazások
VINIKOR
P. Péter a weboldalán olvastam a hamisított Verbatim DVD-R-ről: link.
Itt a külseje alapján egyértelműen látható, hogy silányabb kidolgozása van mint az eredetinek.
Vettem TDK DVD-R lemezeket. Ezekről készítettem képet: link. Ezeknek sem olyan a széle mint az eredeti Verbatim DVD-knek. Bár írja a cikk, hogy az eredeti DVD-k széle is enyhén recés, de kíváncsi lennék rá, hogy másnak is ilyen szokott lenni a DVD-k szélének kidolgozása? Ez még elmegy?
tomykav
Szerintem ezzel semmi gond.
Sanzi
Nekem eredeti (CMC-s) Verbatimom van, az is ugyan ilyen. Amúgy a DVD Info Pro progival meg tudod állapítani, hogy milyen alapanyag. Sőt az a progi sokkal többre képes! Érdemes megnézni. Sokkal sokrétűbb, mint a Nero beépített progija.

u.i.: Itt a link, ahonnan le lehet húzni a Try-alt. DVD Info Pro
WeghA2
Itt is vannak okos dolgok.
VINIKOR
IDÉZET(Sanzi @ 2006. február 22., 20:26 - szerda)
...a Nero beépített progija.

IPB kép

A Nero info Toolra gondolsz? Ennyit ír ki. TTG02 lenne a TDK hivatalos jelzése?
A belinkelt DVD Info Pro nem try, kéri a serialt. sad.gif
tibcsihead
00000000 00 6A 00 00 01 40 C1 FD 9E D8 52 00 02 85 0D 0C .j...@....R.....
00000010 87 89 90 00 03 54 54 48 30 31 00 00 04 00 00 00 .....TTH01......
00000020 00 00 00 00 05 BA A3 22 32 20 02 00 06 09 0A 15 ......."2 ......

Nekem a DVDInfoPro ezt írja teljes média kód gyanánt /TDK-R 1-8x/. A médiakód-litában, a DVD-r tesztben csak TTH02 szerepel. Most ez eredeti, vagy a lista nem teljes?
KeLa
A nagyobb márkák gyártói, a gyártás során keletkezett gyengébb minőségü anyagot nem hozzák forgalomba a márkanév védelme miatt. Azt eladják kissebb cégeknek, akik között egyre több hamisítja a külső csomagolást és eredetiként árulja. Mivel a lemezen gyárilag préselve az eredeti márka adatai szerepelnek, csak a csomagolás színvonala ad támpontot, ha ad. Egyébként használat során derül ki a mínőségkülömbség. Akik behozzák az országba, azok tudják kitől is vették. De nekik is az az érdekük, hogy eredetiként kerüljön forgalomba. Így lényegesen nagyobb haszonra tesznek szert. A felhasználó meg csodálkozik, hisz ő megbízható márkát vásárolt.
Lex
Az nagyon érdekes lenne, ha a már kész selejtes DVD-t mások árulnák, rajta a TDK felirattal.
PPeter is már többször elmondta, hogy a médiakódok (MCC, CMC, TY,...) Nem az alapanyagot azonosítják, hanem a nyomólemezt, amiben benne van ez a kód. Az alapanyag a tényleges gyártás során "képződik", amire utaló jelzés nincs, legfeljebb a cimkén, hogy pl. ki készítette és hol. Pl. Verbatim Made in India. A nyomólemez pedig sokféle lehet. Pl. A Verbatim sajátja (Mitsubishi Chemical Corp MCC), de a Verbatim gyárt CMC-s (Emtec - volt BASF) és TY (Taiyo Yuden) nyomólemezzel is, meg bizta mással is. Ugyanígy a nagy nevek is használnak sokféle nyomót és alapanyagot, illetve több helyen is gyártják. De ez még nem utal arra, hogy hamis lenne. Van Sony DVD-RW-m Ritek médiakóddal is.
Korábban én is PPeter oldaláról olvastam a kötelező olvasmányt
kori
Nekem pl. a Ridisc "márka" név alatt kiadott lemezeket a Nero info Verbatim-nak mutatta. blink.gif
KeLa
Például a Ridisc és az Arita is ilyen lemezek. Távolkeleten viszont ebből nyugott lelkiismerettel megcsinálják az eredetit.
Ez a tartalom egy lebutítottváltozata. A teljes változat képekkel kiegészült megtekintéséhez kérünk, kattints ide.