pintergreg
2008. november 20. 19:19
tud valaki olyan progit ami .CRW-be tud menteni?
Bata László
2008. november 20. 22:26
Elég valószínűtlen, hogy Canon Raw fájl író programot találj. Miért akarsz ilyet írni? Vissza akarod tölteni a kamerába?

Esetleg tudunk valami jobb megoldást találni a problémára, ha tudjuk az okát.
pintergreg
2008. november 21. 16:07
Adott egy mv930as kamera, amivel sd kártyára rögzítettem egy felvételt, de sikerült törölnöm a .thm fájlt (hozzá tartozik a kamera hozza létre). Kisebb keresgélések után arra jutottam, hogy az a thm fájl egy crw típusú képet (thumbnail) tartalmaz (amennyiben jól értettem az angol szöveget). Bár a fájlt gépen tudom kezelni, ebben az esetben nekem fontos lenne, hogy a kamera ismét lejátssza.
Szóval azt mondod nem létezik ilyen program?
nagyjani
2008. november 21. 17:11
Minden kamera hoz létre egy ilyen kis képet, ami a raw-hoz társul, mivel azt nem tudná megjeleníteni. Nálam egy kis jpg kép keletkezik minden raw képpel együtt, a számítógépen természetesen ezekre nincs szükség. Ha a gép megnyitja, konvertálj belőle egy jpg-t, azt el tudod tárolni a kamerán is. Szerintem más lehetőséged nincs.
Ez a tartalom egy lebutítottváltozata. A teljes változat képekkel kiegészült megtekintéséhez kérünk,
kattints ide.